10 лютого, виповнюється 127 років із дня народження ВАСИЛЯ ВИШИВАНОГО, полковника Української Галицької Армії. Людини, яка прославилася своїми військовими та дипломатичними здібностями, поезією та любов'ю до України.
А Золочів? Золочів – місто, в якому Вільгельм Франц фон Габсбург-Лотаринзький розпочинав військову службу в 13-тому полку уланів, де за свій патріотизм та палку любов до Батьківщини отримав ім'я – Василь Вишиваний.
Сьогодні пропонуємо Вашій увазі роман Наталки Сняданко "ОХАЙНІ ПРОПИСИ ЕРЦГЕРЦОГА ВІЛЬГЕЛЬМА"
"Моє знайомство з Вільгельмом Габсбургом почалося з пропозиції австрійського режисера перекласти опис майбутнього документального фільму про Вишиваного, - пише авторка. - Я перечитала монографію історика Тімоті Снайдера «Червоний князь» і здивувалась, чому досі ніхто в Україні не написав роман про Вільгельма? Це ж неймовірно цікавий персонаж! Вирішила сама це зробити".
Книга розповідає про дуже оригінальну особистість – Вільгельма Габсбурга – талановитого нащадка елітної австрійської династії початку ХХ ст., котрий вивчив українську мову, очолив загін Січових Стрільців й став героєм українського визвольного руху під псевдонімом Василь Вишиваний.
Реальне життя Вільгельма Габсбурга обірвалося у 1947 році в Лук'янівській в'язниці, тож подальша доля героя роману «Охайні прописи ерцгерцога Вільгельма» є вимислом авторки.
Справді, а що якби Вишиваному вдалося визволитися з в'язниці, як склалася би його доля?
За замислом письменниці він опиняється в радянському Львові, одружується, виховує сина й онуку, разом із дружиною намагається пристосуватися до нової суворої дійсності...
Немає коментарів:
Дописати коментар