четвер, 13 жовтня 2022 р.

Знаний бібліотекар, народжений у Золочеві: Фридерик Папе

Так уже традиційно склалося в бібліотечному середовищі, що часто ми розповідаємо своїм читачам про книги, про бібліотеки... Але не про бібліотекарів. А серед них були і відомі люди.

Знайомтеся! ФРИДЕРИК ПАПЕ (04.06.1856 - 20.10.1940) - польський історик, бібліотекар.

Лишень уявіть - він працював бібліотекарем наукової бібліотеки Львівського університету, згодом - директором Ягеллонської бібліотеки у Кракові, заступником директора бібліотеки князів Чарторийських.

А народився в м. Золочів у сім'ї службовця. Походив із спольщеної французької протестантської родини. Освіту здобував у Львові та Відні.

По закінченні університету захистив докторат і:
  • викладав історію у львівській гімназії;
  • служив писарем в Інституті Оссолінських у Львові;
  • працював бібліотекарем, хранителем, заступником директора бібліотеки Львівського університету;
  • директором Ягеллонської бібліотеки у Кракові;
  • був членом-кореспондентом, дійсним членом АН у Кракові, члено Польського історичного товариства та Наукового товариства у Львові;
  • професором Ягеллонського університету.
Як вчений - написав чимало праць історичної тематики, як от: "Нарис історії міста Львова", "Пам'ятки минулого міста Белза", "Історія церковної унії на Русі" та ін.

Про Фридерика Папе більше дізнавався і висвітлив у біографічному довіднику "Золочівщина. Постаті" краєзнавець Юрій Юречко.Немає коментарів:

Дописати коментар

Книжкова полиця для краєзнавців # Золочівський цвинтар / Андрій Доброносов

30 травня у читальній залі Золочівської міської бібліотеки ім. І. Франка в рамках відзначення 600-річчя Золочева (травень 2023) відбулася пр...