четвер, 21 січня 2021 р.

Книжкова полиця для краєзнавців # Укріплені міста, замки, оборонні двори та інкастельовані сакральні споруди Львівщини XIII-XVIII ст. / Володимир Пшик

Пшик В. Укріплені міста, замки, оборонні двори та інкастельовані сакральні споруди Львівщини XIII-XVIII ст. [Текст] : каталог-інформатор / Володимир Пшик. - Львів, 2008. - 239 с.
Книгою сьогоднішнього Водохрещенського вівторка є каталог-інформатор "Укріплені міста, замки, оборонні двори та інкастельовані сакральні споруди Львівщини XIII-XVIII ст".

Видання включає понад триста населених пунктів Львівщини, у яких в певний період були збудовані об'єкти оборонного призначення. Велика частина з них не збереглася внаслідок воєнних дій, пожеж, природнього і людського руйнування, а також в результаті постійних змін і перебудов.
Проте, завдяки наявності історичних джерел, архівних матеріалів, топонімів, які зберігають цю традицію, автору-упоряднику Володимиру Пшик певною мірою вдалося відновити звістки про них.

Чим цікавий каталог для нас?

До нього включені пам'ятки оборонного будівництва золочівського краю таких населених пунктів як Білий Камінь, Вижняни, Глиняни, Гологірки, Гологори, Гончарівка, Заставне, Золочів, Колтів, Красносільці, Кропивна, Махнівці, Новосілки, Погорільці, Поляни, Поморяни, Ремезівці і Шпиколоси, Сасів, Сновичі, Чижів.

Багата інформативно та ілюстративно книга знаходиться на одній з чисельних полиць книжкового фонду Золочівська центральна районна бібліотека ім.І.ФранкаНемає коментарів:

Дописати коментар

Презентація поетичної збірки "Сонячне прозріння" Наталії Ковалик

Поезія, як і весна пробуджує життя, освітлює душі, різнобарвить прозу. Вона торкається сердечних струн, розкриває неосяжні глибини художньог...