Сьогодні знайомимо вас із постаттю Михайла Хамули - успішного галицького промисловця, громадського діяча, мецената. Він відродив мистецтво ткацького промислу у Глинянах після І світової війни, викупивши на ліцитації (аукціоні) ткацьку фабрику разом з уцілілим обладнанням.
- Досить швидко М. Хамула відреставрував пошкоджені приміщення, виготовив кільканадцять верстатів, залучив до роботи старих досвідчених робітників і фабрика знову запрацювала. Але вже модернізована і виготовляла виключно килими.
- Аби забезпечити фабрику кваліфікованими працівниками Михайло Хамула відкрив курси килимарства.
- Для широкого збуту килимів фабрика мала свої крамниці у Варшаві, Кракові, Вільнюсі, Станиславові, Тернополі, Львові і Глинянах.
- Продукція фабрики М. Хамули виставлялася на світових виставках в Нью-Йорку, Мілані, Празі, Парижі, Відні, Варшаві, на "Крайовій виставці" в Познані, "Регіональній виставці" в Тернополі, на "Торгах східних" у Львові. Майже повсюди вона отримувала призові місця, золоті або срібні медалі, дипломи і грамоти.
- У 1939 році з приходом радянської влади, фабрику було націоналізовано, а М. Хамула змушений був емігрувати до Польщі, згодом - до Німеччини, а так - до США. Саме там в останні роки життя видав книгу-спогад "Глиняни - місто моїх килимів".
Цікаво та пізнавально про історію глинянського килимарства та постать Михайла Хамули у статті Богдан Марциняк Волошин за посиланням: https://politiko.ua/blogpost4122
Читайте книги і не лише традиційні!
Цікавтеся історією свого краю і ви будете знати більше!
Реклама "Витвірні килимів" М. Хамули |
Обкладинка книги "Глиняни - місто моїх килимів" |
Немає коментарів:
Дописати коментар