понеділок, 3 вересня 2018 р.

Книжкова полиця для краєзнавців # Василь Пачовський

Голомб Л. Василь Пачовський. Закарпатські сторінки життя і творчості поета [Текст] / Лідія Голомб. – Гражда, 2009. – 146 с.

Видання присвячене відомому українському поету, авторові популярної збірки любовної лірики «Розсипані перли», учаснику львівської літературної групи «Молода муза», ученому-історику, культурологу, політичному мислителю Василеві Пачовському. 

Орієнтоване насамперед на допомогу вчителеві-словеснику, воно містить багатий матеріал для ознайомлення учнів із головними прикметами явища українського модернізму, формування в них уявлення про особистість В. Пачовського, основні віхи життєвого шляху поета та його доробок як талановитого майстра слова, що разом із Лесею Українкою, Богданом Лепким, Олександром Олесем, Петром Карманським, Григорієм Чупринкою та ін.. спричинився до оновлення української лірики початку ХХ століття

Чимало уваги присвячено «закарпатським» сторінкам життя і творчості В. Пачовського (1920-1929); проаналізовано твори поета, навіяні історичними переказами та легендами краю, розкрито їх патріотичний і державницький зміст та ключову для них ідею єдності української національної душі.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Книжкова полиця для краєзнавців # Золочівський цвинтар / Андрій Доброносов

30 травня у читальній залі Золочівської міської бібліотеки ім. І. Франка в рамках відзначення 600-річчя Золочева (травень 2023) відбулася пр...