середа, 6 травня 2020 р.

Книжкова полиця для краєзнавців # Солдати Перемоги / Тетяна Тихонова

Тихонова Т. Солдати Перемоги: 65-річниці Великої Перемоги над фашизмом присвячується [Текст] / Тетяна Тихонова, Микола Єременко. - Золочів : [б. в.], 2010. - 59 с.


У книзі подані спогади ветеранів-земляків, безпосередніх учасників Другої світової війни, про події 1941-1945 рр.
Тут коротко викладені також біографічні дані ветеранів, які проживають/проживали на Золочівщині, їх післявоєнне життя та діяльність.

Думка про створення збірки спогадів про "війну з перших вуст" визріла в учительки історії Золочівської ЗОШ І-ІІІ ст. №3 Тетяни Борисівни Тихонової  в День перемоги 2009 року. "З'явилася незборима потреба зробити сивочолим ветеранам подарунок до 65-ї річниці перемоги над фашизмом", - згадує автор Т. Тихонова.
Бо кожен із них - це не просто життєва історія, не просто унікальна непересічна людина, кожен з них, неповторний і незнищенний як і пам'ять кожного фронтовика.

На момент написання книги Золочівська організація ветеранів нараховувала 402 учасника бойових дій (на сьогодні - звісно менше). Та, на жаль, автору вдалося поспілкуватися лише з невеликим числом ветеранів, які погодилися розповісти про обпалену війною молодість.

Підготовча робота щодо збору матеріалів велася у співпраці із Золочівською Радою ветеранів і безпосередньо у спілкуванні з учасниками бойових дій, які розповіли і про своє фронтове життя, і про життя у мирний час.

Більше зможете почерпнути, власне, з книги :)
Вклонімося Солдатові всім миром
За Переможний травень на Землі.
Подякуймо Солдатові всі щиро,
Що народилися вже після війни.
Завіримо Солдата, що ніколи
Ми не допустимо чужинців в рідний дім.
За Перемогу і за мирну долю
У шані вдячній голови схилім...

Немає коментарів:

Дописати коментар

Книжкова полиця для краєзнавців # Золочівський цвинтар / Андрій Доброносов

30 травня у читальній залі Золочівської міської бібліотеки ім. І. Франка в рамках відзначення 600-річчя Золочева (травень 2023) відбулася пр...